Мистецтво як крок до перемоги

Авторка проекту #проектмоиталантливыедрузья Юлія Бурунчук поспілкувалася зі Світланою Оніпко про проект Unbroken, зроблений спільно з фотографом Felipe Jacome

Світлано, я чула про ваш проект Unbroken від Феліпе і була захоплена не лише ідеєю, а й як вона була втілена.
Дуже хочеться, щоб якнайбільше людей дізналися і про проект та побачили фотографії та як вони були зроблені.
Почнемо наш діалог:

Розкажіть спочатку про себе.

Мене звати Світлана Оніпко. Мені 27 років. Я Українка. Народилася у Києві. З 12 років я пов’язала своє життя з балетом. На сьогодні я артистка балету у Національній опері України. Багато подорожую з балетною трупою. Подорожі та творче оточення надихнули мене зайнятися фотографією. Чим я займаюся зараз з великим задоволенням.
Дуже люблю танцювати, але коли фотографую відчуваю що роблю щось більше, створюю нове. Люблю красу, щирість і чуттєвість у фото роботах. Через об‘єктив камери можна зазирнути вглиб людини та побачити її душу. Побачити яка вона насправді.

Як ви познайомилися з маестро Феліпе?

Felipe Jacome – фотограф, який народився в Еквадорі, навчався в Лондонській школі економіки. Отримавши освіту, зосередився на питаннях людської мобільності та правах людини. Його фотографії з’явилися в міжнародних виданнях таких як National Geographic, The Washington Post, Foreign Policy Magazine, The Guardian, Vice Magazine, CNN і були виставлені в Лондоні, Женеві, Амстердамі, Кіто, Ла-Пасі та Вашингтоні.
А познайомились ми з Феліпе у Києві два роки тому. Він приїхав фотографувати українських балерин у танці. Його метою було дослідження руху через танець і я випадково опинилися на зйомці.

Як народилась ідея Unbroken?

Феліпе зателефонував мені після моєї евакуації з України і запропонував зробити разом проект. Ідея якого полягає в тому, щоб накласти фотографії українських балерин на гільзи патронів. Це символізує контраст краси, тендітності, неймовірної сили танцівниць з жорстокою і несправедливою війною.

Де Ви взяли так багато гільз від патронів?

Ми їздили на стрільбище. Я була там вперше і попросила дозволу забрати використані гільзи. Нам дали їх достатньо для втілення ідеї.

Який посил закладено в ідею фотографій?

Фотографії передають почуття усього українського народу. Силу його незламного духу і простистояння війні. Творити важливо. Мистецтво надихає, змушує людей замислюватися та спонукає зробити світ краще.

Скільки фотографій вже продано і на що йдуть кошти?

В нас на черзі продажу дві картини. Кошти будуть перераховані в благодійний фонд допомоги Україні. Є дві організації, яким ми довіряємо. Меценатам, які придбають картини, ми будемо надавати вибір цільового перерахування: World Central Kitchen або Ukraine Volya.

І останнє запитання.
Де можна побачити та дізнатися більше про проект Unbroken та побачити фотографії, які були зроблені у кадрі цього проекту?

Більше можна побачити на сайті https://www.felipejacome.com/unbroken. На відео гарно продукоментований процес створення проекту. І виставлені фотографії, які готові до продажу.

Поділитись