Світлана Мирвода «ЗОЛОТИЙ ЗРІЗ ОСОБИСТОСТІ»
BY HUMAN PROFILE PROJECT
Світлано, Ви казали, що вдячні матусі за те, що «з пелюшок» почула Ваш голос, відчула його та допомогла розвити. Розкажіть про перші кроки.
Я народилась з піснею в серці. Це від мами, вона гарно співала. Саме вона з пелюшок прививала мені любов до пісні, а почувши мої перші спроби, розпізнала в мені творчу сутність. Мама була моєю першою вчителькою, натхненницею і підтримкою. Вже під час навчання в школі на моєму шляху зустрілися інші вчителі. Одного разу у сільську школу, де я навчалась, приїхала вчителька з міста для прослуховування у музичну школу. Коли вона почула, як я співаю, запропонувала записатися до музичного закладу. Отже, потрібно було обрати інструмент. Мені дуже подобалось фортепіано, бо коли я побачила цього «велетня» вперше у знайомих, то була вражена його розміром і звучанням. А вже у музичній школі я «познайомилась» з бандурою і одразу ж закохалась в неї. Це була любов з першого звуку і на все життя…
Ви – єдина в Україні, хто вміло поєднує два жанри – бандуристки та естрадної співачки, маєте велику кількість пісень в репертуарі, нагороди. Чим пишаєтесь найбільше?
Саме так. Я єдина артистка в Україні, яка поєднує ці жанри – бандуристки та естрадної співачки. У мене в репертуарі понад 200 пісень і я пишаюсь тим, що багато авторів пишуть для мене. Співаю те, що відчуваю серцем і можу донести до слухача. Стосовно нагород: особливою для мене є Гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу «Світ музики».
У 2004 році я отримала запрошення щодо поїздки в Італію для участі в престижному конкурсі. За його результатами у номінації «Вокальне народне соло» я стала переможницею – володаркою Гран-прі. Ця перемога була для мене неочікуваною, незабутньою і дуже цінною. Представники міжнародного журі не знали української, але вони відчули та зрозуміли і мої щирі емоції, і подачу пісні, бо на сцені важливий не тільки гарний голос. А ще я майстерно акомпанувала собі на бандурі! Перед глядачами артистові треба бути не тільки правдивим і небайдужим, а ще мати свій індивідуальний творчий почерк, харизму.
На думку музичних фахівців і багаточисельних шанувальників та друзів, мені це вдається. За це й отримую головну для мене нагороду – любов слухачів.
Із державних відзнак маю такі нагороди:
2005 рік – Грамота Верховної Ради України, 2006 – присвоєно звання заслуженого артиста України, а в 2016 – народного артиста України!
Пишаюсь, що досягла такого рівня визнання.
Якби не сцена, то що? Можете уявити себе в іншій ролі – в іншій професії?
Насправді, без сцени я не уявляю свого життя. Але спробувала себе і в іншій іпостасі. Моя допитливість і прагнення до розвитку й отримання нових знань та вмінь привела мене вже у дорослому віці в Університет розвитку людини «Україна», де я отримала диплом магістра з менеджменту. Після закінчення мені запропонували працювати у цьому закладі викладачем.
Мені подобалось читати студентам лекції з менеджменту, маркетингу культурного продукту. Це як на сцені – треба бути освіченою, неординарною, цікавою, щоб утримати увагу студентів. Тут я здобула і новий досвід, і впевненість, і цікаве оточення Нерідко зустрічаю студентів, які щиро згадують мою викладацьку діяльність і дякують за набуті знання. Впродовж 15 років я поєднувала творче життя з викладацькою діяльністю, захистила дисертацію на тему: «Удосконалення державного управління соціально-культурною сферою в умовах розвитку корпоративної відповідальності». Я кандидат наук з державного управління. І все ж таки моїм остаточним рішенням став вибір творчої діяльності. Я щаслива, що займаюсь тим, що люблю: зараз я не тільки працюю і концертую як музикант і співачка, а ще беру участь у спектаклях «СкороВода», «Вечір Шевченка» театру «Колесо», також мала два творчі сезони з музичним дивертисментом «З любов`ю до романсу» в Академічному театрі ляльок – і це моє натхнення, моя стихія, моє життя!
Ви даєте благодійні концерти для військових з початку повномасштабного вторгнення?
Так, ще з 2014-го року і дотепер я виступаю для наших військових, бо їм конче потрібна наша підтримка, духовна реабілітація. Музика і пісня лікують поранені душі, щиросердні виступи, увага і тепле спілкування загоюють рани, поліпшують душевний стан наших захисників…
На сцені Ви багатогранна. Можна сказати – людина-оркестр.
Я виступаю як з гітарою, так і з бандурою, співаю народні та естрадні пісні, старовинні і сучасні українські романси, джаз в стилі блюз. До багатьох моїх пісень створені кліпи, які розміщені на моєму авторському каналі YouTube: «Молитва матері», «Танго любові», «Я дякую долі»,«Заманив мене глід», «Солодка ніч»,«Очі навпроти», «Моє літо пахне ще медами», «Стара кав`ярня», «І нам Бог допоможе», «Я волю любила» та інші. Нещодавно я дала згоду на виконання ролі Матері коханої дівчини головного героя у рок-опері «Неймовірні мандри і пригоди козака Василя Сліпака» Обожнюю такі «перевтілення». Я відкриваю у собі нові грані творчості, нові можливості. А ще сцена – це танець, це танго – танець пристрасті…
Золотий зріз за системою профайлингу HPp
Людина, яка бере від життя не наполегливістю, а жіночою лагідністю, не зосередженістю, а любов’ю до співу, диригує «оркестром» духовного наповнення слухачів.
Дбає про здоров’я, харчування та лікує красою. Спорт – важлива складова її морального, психологічного та навіть інтелектуального стану під час війни. Має хист до танців, особливо танго.
Альтернативна самореалізація – лікар.
Головне для неї – підтримка духовно близьких людей.
Мудрий наставник для тих, хто почує. З легкістю навчиться новому.
Цінує, що має, допомагає тим, хто зараз у скрутному становищі. Для неї опікуватися – місія.
Не забуває добро, тримає в пам’яті та з першою можливістю допомагає добродійнику.
Легка на підйом. Спокійно чепуриться у лісі для виступу на лінії фронту. Не затискає себе у рамки, розуміючи, що життя, як річка тече. Однак проживає його з розумом та вдячністю.
Постійна. Амбітна. Цілеспрямована. Конструктивна.
Вагомі рішення приймає миттєво. Комфортна у спілкуванні як з чоловіками, так і з жінками. Доволі відверта.
Якби життя склалося інакше, то це шлях – науковець або новатор порятунку економіки у стані кризи, дослідження та виводу економіки з складних стихійних станів, таких як наслідки війни. Здатна перелаштувати систему.
Має моральне виховання, де гроші – не самоціль. Емпатія: повага, дбайливість, турбота й розуміння болю інших – однозначно на перших місцях, гроші тут засіб, не більше.
Людина не бізнесу, а соціальних комунікацій – громадський діяч, активіст, трудоголік.
Не шукає користі, робить те, що відчуває, – за покликом. Однак за своєю добротою не бачить і не розпізнає одразу зла і підступності в інших людях, поточних ризиків й заздалегідь недоброзичливих намірів ззовні, тому як мудра людина може звернутися до профайлера й поставити запитання, що цікавлять.
Вважає, що звертатися слід до профі. Чи то лікарі, чи то військові, головне, щоб людина була не аматор у своїй справі, а фахівець.
Якщо ви друзі – вона піде назустріч й допоможе, навіть якщо вона зайнята. З розумінням поставиться до проблем. Почує потреби, відгукнеться.
Ініціативна. «Вітер змін» та переключення кута зору на питання.
Легко відволікається від проблем й вміє «перезавантажувати» інших.
Шанує самоповагу. Не втручається в особисте життя інших. Тендітна й сильна водночас. Вміє керувати людськими емоціями зі сцени.