Савчук Лілія. Отит. Причини та захист

Під час зими та ранньої весни діти часто хворіють на нежить та горло. Чому так відбувається та якими методами можна забезпечити здоров’я ЛОР органів? Щоб почути відповіді на ці запитання, ми зустрілися з Лілією Савчук, дитячим отоларингологом та лікарем косметичної медицини.

Лілія, розкажіть про роботу ЛОР органів та їх взаємозв’язок.

 Система ЛОР органів включає органи слуху, носа та горла. Ці органи функціонально пов’язані між собою та утворюють єдиний комплекс. Наприклад, коли ми дихаємо через ніс, повітря проходить через носову порожнину, де воно нагрівається, зволожується та очищається від пилу та мікробів. Після цього повітря проходить через горло в легені. Таким чином, ЛОР органи виконують важливі функції, пов’язані з диханням, слухом, мовленням, травленням і навіть із відчуттями радості та задоволення.

Є таке захворювання, яке страшить багатьох батьків – гнійний отит. Які основні причини та метода профілактики?

 Гнійний отит – це захворювання вуха, яке найчастіше виникає у дітей. Це пов’язано з тим, що у дітей ширші та горизонтальні слухові труби, що сприяє застою секретів у вусі та розвитку запального процесу. 
Отит не може виникнути від пилу, алергенів чи хімічних речовин.
Отит – це суто інфекційне захворювання.  Він виникає шляхом проникнення вірусів або бактерій через носову порожнину або  горло до внутрішнього вуха односторонньо, або двосторонньо. Тому основна профілактика – вчасне лікування нежиті, аденоїдних вегетацій, риносинуситів.

Які сучасні методи  догляду та лікування ЛОР органів?

Існує безліч методів догляду за ЛОР органами. Наприклад, можна використовувати спеціальні пристрої призначені для промивання та очищення носа. Проста апаратна процедура назальний душ допомагає видалити слиз та мікроби з носової порожнини, очистити ніздрі та проходи. Також можна використовувати натуральні препарати для пом’якшення слизової оболонки, такі як морські водорослі та ефірні олії. Рекомендується уникати паління в присутності дитини, тому що вона стає жертвою пасивного паління і це негативно впливає на здоров’я ЛОР органів дитини. Регулярне провітрювання приміщення та зволоження повітря також сприяють здоров’ю ЛОР органів.

Лілія Савчук  – дитячий лікар-отоларинголог,  лікар естетичної медицини, засновниця медичного закладу  «Дитяча клініка лікаря Савчука» та клініки естетичної гінекології та косметології «My secret clinic» у місті Хмельницький

https://instagram.com/dr_savchuk?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Поділитись