Нікіта Пригорський. Нові грані творчості

Молодий талановитий митець Нікіта Пригорський мріє про мир та виставку своїх картин у незвичному форматі

Нікіта, розкажіть трохи про себе.

Я художник за покликанням та покликом своєї душі. Трохи меланхолічний, не за віком серйозний і, вже встигнувши пройти досить не простий шлях у житті, знайшов свій стиль та покликання. Я завжди в русі у створенні чогось оригінального та унікального, не зупиняюсь на досягнутому. Не один раз доводилося розпочинати все знову, проходити шлях з самого початку.
На сьогодення я вже не боюсь експериментувати та втілювати у свою творчість щось нове і стикатися з чимось ще не звіданим …
Наскільки я себе пам’ятаю, малюю з дитинства. З теплотою та любов’ю згадую заняття з відомою художницею та другом Даниленко Агнесою, чиї картини мене надихали, вчили бачити прекрасне в житті та в людях

Які з Ваших картин ви хочете показати нашим читачам у цій публікації?

Цього разу я хочу продемонструвати три абсолютно різні картини.
Ці картини особливі. Вони відрізняються від раніше написаних, тому що моя творчість змінилася під час війни, стала глибшою, сміливішою. У моїх нових картинах тепер живе таємниця, нове дихання.
Перша картина навіяна творчістю знаменитого чеського художника Альфонса Мухи «Весна», але вона виконана в зовсім іншій манері – мікропіксельно лайнерами на папері. Схожість присутня, але на моїй картині героїня трохи інша.
Риси її обличчя, краса та чарівність адресовані тій…, яка мене надихає і наповнює…
Друга картина (полотно масло) написана в іншому стилі. Вона досить велика (90*100). На ній зображено сім’ю, занурену в глибину цінності моменту. Чоловік і жінка. Їхні руки стикаються, погляд спрямований у бік моря, де зараз, саме в цей момент їх син впіймав золоту рибку — символ щастя. Картина виконана в ніжних, теплих тонах, наповнена простором, світлом та любов’ю.
Третя картина в стилі сучасності. Називається «Загадка».

Що для Вас, як художника, було важливим у написанні цих картин?

У першій роботі я хотів втілити сюжет відомої картини «Весна» у своєму особистому баченні, показавши, що всі ми одне й те ж бачимо по-різному…
Друга картина написана на замовлення мого близького друга, прекрасної людини Юлії Тугаєнко, магістра психології.
Мета була передати миті, які хочеться скласти в скриньку з коштовностями, і одягати замість прикрас і якнайчастіше.
 У третій картині об’єктив фотоапарата відкриває нам чудовий погляд дівчини,
звернений через камеру на когось, можливо, на свого коханого.
Самого обличчя красуні не видно, уяву домальовує невидимі досконалі та витончені риси її образу. Це картина-загадка.
Це новий напрямок у творчості, який мені зараз дуже близький і в якому мені дуже хочеться працювати.

Ваші плани на майбутнє?

Зараз дуже складно щось планувати заздалегідь. Це важкий час для нашої країни.  Але, попри все, я планую і мрію зробити свою персональну виставку. І не просто виставку, а проєкт-перформанс, в якому можна було б багатогранно розкрити задум, концепцію. Це мій новий підхід до розкриття ідей картин – сучасно, динамічно, але не без романтизму та мрійливості.

Все це можна зробити, з’єднавши в єдине ціле різні види творчості – музику, поезію, акторську гру, а на чолі всього живопис. Все це одна історія з головними героями.

Дивлюся на Ваші студійні фото. Ви модель?

Ні. Хоча я ще подумаю над цим питанням (посміхається). Фотосесія була нещодавно, у дуже цікавій студії. Мені сподобалось працювати в ролі моделі. Особливо спілкування і взаємодія з професіоналами своєї справи – з талановитим стилістом Оленою Андрєєвою, з чудовим фотографом Богданою Казначєєвою, яка зробила для мене ці фото. Сподіваюсь, що ці фотороботи зможуть розкрити мою видозмінену внутрішню суть зовнішнього образу та іншого погляду. В захваті від співпраці з організатором Тетяною Васіною, скульптором ідей, завдяки якій створюється вишуканість і краса.

Ваші побажання читачам?

Не бійтеся власних змін та динамічності у мистецтві.
Ми вільні у своєму виборі.
Ламайте пострадянські стереотипи, кидайте виклик у творчості самому собі насамперед.
Бажаю всім безумовної перемоги, віри в себе та в ближніх, віри в нашу Україну!

Поділитись