Я вірю в дива

Сьогодні ми спілкуємось з ще однією героїнею творчого проекту #проектмоиталантливыедрузья.
Art Coach, art therapist, mentor. Юлія Дмух ділиться своїми роздумами та творчими ідеями.

Цікаво, що підготовка цього матеріалу для журналу стала саме тим добрим спогадом про лютий 2022, що розділив життя українців на до та після… 24 лютого. Попри всі жахи перебування у підвалі у Бучі у перші тижні атаки, неочікуваної евакуації та довгої дороги за море, все що я взяла з собою у дорогу це були блокнот та ручка. Я ділилася своїми думками та емоціями зі своїм записником, а час від часу робила публікації у Фейсбуці. Багато моїх творчих друзів писали мені, що не можуть створювати геть нічого, бо все валиться з рук, а всі думки лише про те, як захистити рідну землю та врятувати рідних від цієї лютої війни.
На мою думку, все, що відбувається навкруги проростає корінням або зі страху, або з любові. Все що ми можемо зробити для себе, це обирати життя у самих простих та буденних речах: обіймати коханих, готувати смачний обід, радіти сонцю та чудовим квітам, дихати на повні груди та робити свою справу, допомагаючи тим, хто боронить нашу землю. Для мене кращим способом відновити себе та відчути пульс життя – є творчість.


Понад 16 років я допомагаю людям розкривати їхні творчі таланти. Як арт-коуч та арт-терапевт я працюю з різними техніками: від малювання та ліплення, до створення текстильних інсталяцій, яскравих колажів та твору історій, письмових практик. Враховуючи турбулентний час, в якому ми всі живемо останні кілька років, людям важливо висловлювати свої емоції, гармонізувати свої статки та знімати стрес. Потреба самовираженні – одна з базових для людини. Дозволити собі експерименти з фарбами, текстами чи іншими матеріалами – це крутий виклик, а ще неймовірне задоволення від результату! Мене надихає блиск в очах моїх студентів та вигуки: “Вау! Я можу! У мене вийшло!”

Деякі клієнти приходять до мене не на конкретні програми та майстер-класи, а просто, за їхніми словами, настав час стати щасливими. Зараз, знаходячись в новій країні, я продовжую працювати з людьми саме за допомогою арт-терапії. Але і у мене є власне улюблені заняття: наприклад, створення колекційних ведмедиків Тедді та чарівних янголів із вати, яких мої клієнти дарують дорогим їм серцю людям.

Це справжня медитація: спостерігати за трансформацією хмари звичайної бавовняної вати на кумедного персонажа, який має свої історії та характер.
Мої ватяні янголи розлітаються світом, даруючи радість своїм одержувачам. А ще клієнти приходять до мене, щоби навчитися створити свого власного ангела. Так, це не просто уроки з авторської техніки ватної скульптури, але процес терапевтичний. Люди дивуються та захоплюються тим, як у їхніх руках народжується диво!

Як би ми не були зайняті та серйозні , в нашій душі завжди живе дитина, яка загадує бажання, любить подарунки, мріє та вірить у дива.
А ще кожен із нас може бути чарівником і дарувати радість та творити дива для інших!
І радіти посмішці коханих, дивлячись на те, як вони розвертають ваш подарунок.
Мініатюрні ведмеді Тедді – це ще й особлива категорія подарунків. Вони для тих, кому хочеться дарувати насамперед емоцію. Саме ту, що пробуджує в нас найпотаємніше: відчуття дитинства.
І не важливо, скільки тобі зараз років і яку посаду ти займаєш. Коли ти береш до рук це диво, створене з любов’ю, стібок за стібком, то ти відчуваєш радість.

Я вірю в чудеса і знаю рецепти, якими вони створюються!

https://www.facebook.com/JuliaDmukh
https://www.youtube.com/c/JuliaDmukh_art
samodelki.kiev@gmail.com
Юлія Дмух
+380679519418
+4522531830

Команда проекта “Мои Талантливые Друзья”:
Фотограф: @lanalaluce
Стиліст: @yuliyaruban2019
Флорист: @laliaflower

Поділитись