Доктор Раджив Фернандо: Зупиніть усі війни! Мода для людства. UKR

Доктор Раджив Фернандо – гуманітарний лікар, який працює волонтером по всьому світу, зокрема з «Лікарями без кордонів». Він отримав стипендію з медицини катастроф у BIDMC/Harvard Medical School.

Його графік консультацій щодо інфекційних захворювань настільки щільно заповнений, що навіть під час нашого інтервʼю його відволікали повідомленнями, але він зберігав спокій і врівноваженість, легко встигаючи вирішувати декілька питань одночасно. 

Вітаємо, доктор Раджив! Раді знову зустрітися з Вами. Ви знову в Україні і як можете оцінити сьогодення? 

Дякую, Cosmo Lady! Будь ласка, називайте мене Раджив. Я глибоко стурбований конфліктами у світі. І це не просто стурбованість. Я постійно працюю над тим, щоб життя людей було врятовано.

Фото Олексія Єгарміна

Ви волонтерите в Україні з початку війни. Розкажіть про цю місію, яка є надважливою для всіх українців. 

Це справді честь, що Україна прийняла мене. На жаль, ситуація значно погіршилася, і багато хто з нас у медичній сфері нервує. Через мою благодійну роботу  ми продовжуємо доставляти медичні засоби, які йдуть на передову на Схід. Завжди затребувані джгути, накладки на грудну клітку та декомпресійні голки. 

Останнім часом, на жаль, війна в Україні відійшла на другий план і багато хто забуває про страшну ціну, яку український народ щоденно платить за свою свободу.

На жаль, людство стикається з іншими численними конфліктами по всьому світу. Кілька місяців тому я зміг організувати освітній симпозіум із блискучою групою лікарів/експертів із США та Європи разом із нашими місцевими лікарями. Це була чудова нагода для українських лікарів бути почутими, в яких надскладних умовах вони рятують життя. 

Українських дизайнерів надихнув fashion Day, який Ви провели для індустрії моди в Києві восени минулого року. Слова подяки досі гучно лунають. Приєднуємось до цих слів! Дякуємо!

Це було велике задоволення, цей захід продемонстрував громадянську стійкість та засоби до існування – це те, на чому я зосереджую увагу під час катастроф. У нас є чудові та талановиті дизайнери і серед них ‒ Бренд СВОЄ. Світлана Волик (власниця бренду) ‒ мій улюблений український дизайнер. 

Знаємо, що Вам подобається розробляти одяг в стилі індійський ф’южн та одяг зі шкіри. Це інша «колекція» Ваших талантів. Що для Вас мода?

Через цей напрям я займаюсь гуманізацією. Як то кажуть – краса врятує світ! Гуманізація моди – це спосіб вирішення критичних проблем, з якими стикається людство. 

Розкажіть детальніше про свою благодійну організацію.

Chiraj був створений у 2016 році з акцентом на здоров’ї жінок. Наш перший проєкт був у Південній Африці, щоб допомогти пом’якшити кризу зґвалтувань. На жаль, Південна Африка має один із найвищих показників зґвалтувань у світі. Ми продовжуємо нашу роботу з матерями та немовлятами з вірусом Зіка в Бразилії, яким бракує фінансової підтримки. Діти з вірусом Зіка потребують все більшої кількості хірургічних втручань. Ми допомагаємо сирійським дівчатам-біженкам займатися спортом і, нарешті, наш психологічний центр у Києві пропонує консультації та підтримку. 

Фото Микити Делюкова

Чому Ви вирішили зосередитися на жінках?

Розширення прав і можливостей жінок і підтримка рівності зараз важливіші, ніж будь-коли. Жіночі голоси повинні бути почутими, щоб конкурувати з суспільством. Я виріс у родині з двома сестрами, які мене надихали. 

Фото Романа Закревського

Як цей поклик, ця місія втілюється Вами через моду?

Ідеєю моєї нової колекції є гуманізація моди. Прибуток від продажу моєї рожевої шкіряної куртки у повному обсязі буде спрямовано на підтримку жінок, які хворіють на рак молочної залози або страждають від гендерного насильства.

Також зараз ми спостерігаємо за безліччю збройних конфліктів у світі. Я розробив шкіряні куртки з символікою, яка нагадує про війну й пропагує мир. Прибуток з продажу цих виробів піде на підтримку медицини для біженців.

Фото Романа Закревського

Нам дуже  подобається Ваша  куртка в українському стилі. Розкажіть історію цього предмета гардеробу. Як він народився?

Мене надихнули українські волонтери на передовій. Це люди, які самовіддано служать своїй країні. На куртці я використав такі слова, як невпинність, хоробрість і стійкість. Я акцентую увагу на гучному словосполученні «Слава Україні!», що символізує суверенітет України. 

Фото Романа Закревського

Дякуємо за таку підтримку та Вашу місію!  Які Ваші плани щодо України як лікаря?

Продовжувати забезпечувати українських захисників медичними матеріалами та працювати над нашим психологічним центром у Києві. Оскільки київська клініка була успішною, ми працюємо над відкриттям нашої другої клініки на Сході.

Rajeevfernando.com

Брала інтерв’ю Тамара Зикова

Поділитись