Code of Dialog. Культура діалогу: Україна – Греція

Виставка українського сучасного мистецтва «Code of Dialog» з успіхом пройшла в Афінах за сприяння Посольства України в Грецькій Республіці. Організатором виставки виступив Культурний центр «АртЛайн» (Україна) в колаборації з Chili Art Gallery (Греція).

Куратор виставки українська художниця Маріанна Абрамова поставила на меті презентувати яскраве стилістичне розмаїття української сучасної арт сцени так само, як і стійкість та непересічний життєствердний дух українського мистецтва на тлі воєнного часу. На виставці було представлено живопис, графіку, авторські хустки від бренду Oksana Brenzovych та унікальні ювелірні прикраси від бренду «OLAFA»
Відкриття виставки відвідали: Посол України в Грецькій Республіці Сергій Шутенко, Голова місії Посольства Австрії Філіп Вассерман, Посол Польщі в Грецькій Республіці Артур Ломпарт, представники місцевої бізнес та арт спільноти, а також української діаспори в Греції.
Кожен з учасників виставки вибудував свій мистецький діалог із реаліями стрімко змінного світу останніх кількох років, насичених непересічними подіями та викликами для України та світу. Так, для Маріанни Абрамової, Ірини Акімової та Інни Катющенко цей діалог став містком між двома реальностями «до» та «після», де лінія горизонту стала маркером незворотних перетворень звичного світу під час війни. Для Дмитра Зазімко він став діалогом – боротьбою між людиною та часом, де фактура поверхні, на якій людина та час позмінно залишають свій слід, перетворюється на поле нескінченних трансформацій. Для Інни Пантелемонової та Оксани Брензович він перетворився на діалог-спротив, коли енергія та сила життєдайного кольору демонструє тотальне неприйняття жахливої реальності війни. Для Ярослава Валієва він став діалогом між грецькою міфологією та сучасними лабіринтами складної постмодерної реальності. А для ювелірного бренду «OLAFA» – діалогом між традиціями минулого та візіями майбутнього.


«Не зважаючи на різні змістовні акценти в роботах, що представлені на виставці, є те, що їх об’єднує – це відкритість до діалогу між культурою України та культурою Греції. І ця виставка продемонструвала, що цей процес може бути взаємним та успішним. А тому маємо в подальших планах новий проєкт у колаборації з Посольством України в Грецькій Республіці. Далі буде», – каже Маріанна Абрамова.

Поділитись