Code of Dialog
Культурний центр «АртЛайн» (Україна) та галерея «Chili Gallery»(Греція) презентує виставку українських художників «Code of Dialog» за підтримки Посольства України в Греції. З 27 червня по 1 липня 2023 відвідувачі зможуть познайомитись з роботами митців в «Chili Art Gallery», Dimofontos 13-15, Athina 118 51, Греція.
Куратором виставки є Маріанна Абрамова (Україна) – член Національної спілки художників України, Асоціації Візуальних мистецтв Центральної Греції (VAACG), арт-директор КЦ «АртЛайн».
Спів куратор – Maria Theofilaktou (Греція).
«Code of Dialog» – назва виставки сучасного українського мистецтва, що пройде в галереї «Chili Art Gallery» з 27-го червня по1 липня за сприяння Посольства України в Грецькій Республіці. Попри війну, українські художники демонструють надзвичайну стійкість, буквально переплавляючи жорсткі реалії в силу власного мистецтва. Організатор виставки – Культурний центр «АртЛайн» – має на меті продемонструвати стилістичне розмаїття, вітальність та непересічну енергію, притаманні сучасному українському арт-простору, а також відкритість українського мистецтва до ефективного культурного діалогу.
Тож в рамках виставки, що створює єдиний простір для перетину різних жанрів та стилістичних спрямувань, буде представлено сучасний український живопис та графіку а також відбудеться презентація авторських хусток від бренду«Oksana Brenzovych», який уособлює яскравість національного темпераменту, та прем’єра ювелірного бренду «OLAFA», що втілює в своїх виробах давню традицію перегородчастої емалі часів Київської Русі.
Виставка «Code of Dialog» – це своєрідний збірний «портрет» в мініатюрі актуальних перетворень реальності та свідомості, певний зріз трансформацій сучасного суспільства за останні кілька насичених непересічними подіями років.
В організаційному та в змістовному плані виставка віддзеркалює комплекс непередбачуваних обставин часів турбулентності, що охопили світ, демонструє перетин складних, іноді важких для усвідомлення аспектів реальності: реальності мирного часу та страшної війни, реальності «до» та «під час». А завдяки мистецькій здатності передбачити майбутнє, ще й поки що уявної реальності «після» війни.
Таким чином, в межах експозиції митці вибудовують певний діалог між реальністю мирного часу та війни, між культурним надбанням рідної країни та
Так, для Маріанни Абрамової , Ірини Акімової та Інни Катющенко лінія горизонту стала маркером розподілу реальності на «до» та «після». Тож авторки вибудовують своєрідний діалог між двома протилежними станами. Саме пейзаж став тим інструментом усвідомлення зміненої дійсності, який увібрав в себе палітру емоційних станів: від споглядання мирного неба, гострого страху під час перших ракетних обстрілів, неможливості повірити в те, що відбувається, болю від усвідомлення нової реальності до перших проявів надії на майбутнє. Серія робіт Ірини Акімової «Мир та Війна» унаочнює трансформації мирних реалій, що назавжди змінила війна. Для Інни Катющенко пейзаж –рефлексія перетворюється в метафору надії на квітуче мирне майбутнє. Серія робіт Маріанни Абрамової «Inner Landscape» демонструє амплітуду емоційного сприйняття рідного пейзажу, який попри свою крихкість в реаліях війни, назавжди вбудований в свідомість.
Оксана Брензович мислить світ в яскравих кольорах та абстрактних спалахах емоцій. Не дивно, що перша серія, створена на початку війни, мала назву «Не в кольорах війни». В роботах авторки вирує пристрасть та життєдайні імпульси, унаочнюється національний волелюбний дух. Така кольорова есенція емоційних станів знайшла своє вираження також і у формі авторських хусток однойменного бренду, що дає можливість додати яскравий, сповнений енергії та гостроти акцент в кожен день сучасної жінки.
Ярослав Валієв вибудовує діалог з героями давньогрецької міфології. Його графічна робота «Нитка Аріадни» віддзеркалює складну, сповнену протиріч ситуацію в світі, але й дає надію на те, що нитка Аріадни виведе світ з заплутаного лабіринту, в якому він опинився, в гармонійне майбутнє.
Дмитро Зазимко презентує серію робіт «Rust», в якій розмірковує над специфікою віковічного діалогу людини та часу. Напружене протистояння візуалізується через фактуру поверхні, на якій почергово заявляють про себе то людина, яка наносить прошарок нової краски, то час, який безжально демонструє свою «останню волю» у вигляді іржі. Також автор підіймає тему ігровізації сучасного соціокультурного простору, запрошуючи розгадати зашифрований у картині напис, долучаючи глядача до своєрідного квесту в пошуках змісту в постмодерних реаліях.
Інна Пантелемонова в своїх сповнених кольору та тепла картинах ніби заговорює світ на Добро, Красу та Любов. Навіть під час війни авторка не змінила ані своїй життєствердній палітрі, ані філософії любові та світла. Її живописні «Янголи» під час війни стали промінцем надії та сили. На виставці представлені роботи, створені під час щасливих мандрів світом. В них пульсує всіма своїми кольорами атмосфера затишного щастя та всепереможної любові.
Ресурсом натхнення для створення унікальних прикрас бренду «OLAFA» стала історія Київської Русі. Втілюючи в своїх виробах давню традицію перегород частої емалі, ювелірний бренд «OLAFA» створює новий образний простір, реконструює сакральні простори міфологічного поля країни та нації і таким чином вибудовує діалог між минулим та сучасністю – діалог, без якого не мислиться майбутнє України.
Учасники виставки:
Маріанна Абрамова, Ірина Акімова, Оксана Брензович, Ярослав Валієв, Інна Катющенко, Дмитро Зазимко, Інна Пантелемонова, , ювелірний бренд «OLAFA».