Анна Руфанова. Ваш персональний лікар

ЯК ВІДНОВИТИ РОБОТУ  КИШКІВНИКА ПІСЛЯ НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Якщо ви відчуваєте, що переїли після свят, важливо швидко повернути стан організму з режиму «стрес» у режим «нормальна робота». Адже переїдання спричинює перевантаження не лише шлунково-кишкового тракту, але й печінки, жовчовивідних протоків, жовчного міхура. 

Як відбувається перевантаження?
 
Коли їжа надходить безперервно, робота йде постійно, шлунково-кишковий тракт знесилюється і з часом не знаходить ресурсу, щоб належним чином виконувати свою роботу.
  Якщо є ще супутні хронічні захворювання, знесилення настає швидше. Внаслідок цього велика частина їжі переходить із одного відділу до іншого перетравленою лише частково. Врешті вона потрапляє до товстого кишківника обробленою не належним чином.
  Товстий кишківник – дуже важлива частина шлунково-кишкового тракту, який відповідає не лише за належне очищення організму, але й за вироблення необхідних вітамінів ‒ зокрема вітамінів групи В, низки ферментів, сполук, необхідних для життєдіяльності. Коли до нього потрапляє необроблена їжа, він не може взяти з неї усі корисні елементи, а також не здатен просувати її зі звичною швидкістю і рух мас кишківником гальмується. Необроблені харчові маси починають “бродити” в лужному середовищі. Це призводить до здуття та порушення флори кишківника. Патогенні бактерії згодом призводять до порушення цілісності його стінок і зумовлюють потрапляння токсичних елементів у кров, що спричиняє розвиток запального процесу в організмі.

Що робити після переїдання?
 
Зберігайте питний режим
Вживайте 2 л води в день. Вода становить біля 60% ваги нашого тіла та близько 75–80% нашого мозку. Вона вимиває відходи з нашого організму, запобігає закрепам. Якщо з’являється відчуття спраги –  тіло вже зневоднене, тому й подає такі сигнали, отже, воно очікує на поповнення водного балансу. Також наступного після переїдання дня не варто влаштовувати розвантаження, а споживати звичайну кількість їжі.
Щоб допомогти кишківнику швидше відновитись, необхідно додати в раціон клітковини. Вона міститься здебільшого в овочах, зокрема у кабачках, броколі, цвітній, білокачанній та пекінській капусті, помідорах, огірках, всіх видах салату, селері, гарбузах, а також у буряку та моркві. Клітковина виступить у ролі пробіотика – харчування для мікрофлори товстого кишківника, необхідного для формування цілісної мікрофлори та покращення моторної функції шлунково-кишкового тракту. Також клітковина створить додатковий об’єм, який, взаємодіючи з рецепторами товстого кишківника, виведе залишки неперетравленої їжі з організму.
Додавання до овочів будь-якої рослинної олії посилить цю функцію додатковим викидом жовчі та прискорить очищення стінок кишківника від слизу.
Рухайтесь
Щоденна фізична активність подібна до масажу травної системи – вправи збільшують приплив крові до м’язів травної системи, допомагаючи їм працювати ефективніше. Це може бути ходьба, підйом сходами, теніс чи будь-який інший вид руху!

Анна Руфанова:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008152593521

https://instagram.com/anna___rufanova?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

Запис на консультацію: 
0 800 301 730

«ОН Клінік Дніпро»
м Дніпро, пр. Д. Яворницького 107а

#женщинапроктолог#проктолог#проктологднепр#проктология#руфановааннапроктолог#аннаруфановапроктолог#руфановапроктолог#руфановаднепр#врачруфанова#руфановапроктологднепр#врачруфановаднепр#медицинаднепр

Поділитись