Аліса Анісімова. Профайлінг – інструмент, який розширює горизонти

Профайлінг – неймовірно цікава тема для будь-кого, хто має справу з людьми або вирішив потренувати свій інтелект й водночас змінити кут зору на зміст здавалося вже відомих речей.

Що таке профайлінг?
 
Водночас профайлінг й інструмент, який застосовується для «відчинення» нового напрямку особистого сприйняття людини (деталізованого й більш чіткого), бачення й розуміння як вже знайомих, так й незнайомих людей й, багатогранна система взаємодії з людьми вже у конкретних обставинах (з прогнозованими лініями розвитку відносин).  
Профайлинг – це багатокутова система сприйняття вивчаємої людини, починаючи від її загальних рис й систем поводження, до мотивів, прогнозування поведінки й складання профілю дій людини в окремих обставинах (від опису ризиків у певних ситуаціях до вивчення місця злочину й виявлення профайлу того, хто це, коли й навіщо робив). Система містить багато рівнів знань й включає багато прикладних наук таких як фізика, хімія, анатомія, медицина катастроф, математика, травматологія, дерматологія, тощо).

У чому цінність профайлінгу?
 
Головна ексклюзивність й цінність профайлінгу є дистанційна робота. Що мається на увазі? Профайлеру не обовʼязково знаходитися поряд із вивчаємою особистістю – щоб дати повний психологічний портрет людини. Достатньо фото, сілуетного відео (без чіткого обличчя), голосового повідомлення, листа, старих фото, окремо фото домівки обʼєкта, особистих речей і навіть вмісту його сумки. Щоб отримати про людину цікавлячу інформацію – замовнику необхідно сформулювати головні питання, на які вам необхідна відповідь. А найширший спектр можливостей профайлінгу – вже підлаштується під це. Чи то буде аудіо аналіз психічних схильностей, чи то детекція брехні за відеозаписом, чи то виявлення хвороб на фото надісланої до соцмережі, чи аналіз ділових якостей нового ТОП менеджера надісланого підрозділом з підбору персоналу.

Кому це потрібно та навіщо?
 
Сама система профайлінгу – є практичною, тому що застосування її – завжди реальні ситуації. Головним клієнтом такого практичного й ефективного напрямку вивчення (одного чи групи) людей – є крупний бізнес, тому що там багата кількість людей, зміни ситуацій, зміни завдань, зміни реакцій людей в залежності від ситуації навколо, тощо – не дає можливості керуючім компанії вчасно відстежувати як ризики й проблеми у колективі (інсайдерство, зникнення мотивації, хвороби, хабарі або їх бажання, особисті відносини на роботі що заважають результативній роботі, троллінги у колективі, агресивні наміри, пограбування компанії за бухгалтерським напрямком), так й потреби у звʼязку із розвитком компанії (які напрямки треба відкривати, що переносити й що саме розвивати – безпосередньо кризове управління).


 
Профайлінг та підлітки. Як це працює?
 
Однак, профайлінг є інструментом не лише для сфери бізнесу. Це також система вивчення поведінки підлітків й впливова можливість допомоги їм у пошуку найбільш підходящої професії, хоббі, розкриттю їх здібностей та особистісного розвитку. Цікавим напрямком профайлінгу для підлітків також є комплексна безпека, робота у напрямку становлення системи особистого захисту психіки від троллінгу та буллінгу, психологічного розвантаження та психологічних консультацій саме на базі наявної міміки й мікроміміки з бажанням детекцій станів стресу або страху, неврозів, агресії, фізичних травм, патологічних маркерів розвитку, тощо. Наприклад, виступ профайлера у школах з метою визначення головних маркерів міміки, поводження й слів нападника або агресора – не стане зайвою. Маркери приналежності когось до сект, обʼєднань садистичного характеру – все це детектується. Тому, дуже корисними можуть бути й консультації батьків щодо маркерів вживання наркотичних засобів дітьми, їх змін у поводженні та схильності до нових друзів.
Доречі, діагностика дітей меншого віку за методом профалінга – може суттєво допомогти вчасно скорегувати дитину, направити її у найуспішніше для неї русло розвитку й попередити проблемні моменти конфліктного віку й самосприйняття до входу у пубертат.

Особисте та профайлінг. Чи можна прогнозувати відносини?
 
Під час нових знайомств зрозуміло, що профайлінг – є невідʼємною частиною детекції головних для нас моментів нового знайомого (знайомій) але є ще й стани наших близьких, тих, з якими ми поруч довгий час. Нам здається, що ми знаємо їх, а потім, випадково дізнаємось, що ніколи не знали про деякі особливі речі. Тому, профайлінг може допомогти вирішити конфліктні моменти показавши вам саме потреби партнера на даний час. Іноді, такий підхід реально здатен врятувати навіть надскладні ситуації й зберегти відносини.
 
Формула «Я та Профайлінг». Її дійсно варто засвоїти кожному?
 
Кожна людина перш за все повинна допомогти саме собі. Лише у спокійної мами – адекватне дитя, лише у збалансованого бізнесмена – все під контролем, лише у впевненого переможця – вищі результати. Допомога собі – це виокремлені й розібрані особистісні моменти, які не можна ігнорувати бо від них багато чого залежить. Особистий психологічний портрет – не завадить сильній особистості стати ще сильнішою.

Поділитись