Карина Кравець «ЗОЛОТИЙ ЗРІЗ ОСОБИСТОСТІ»

BY HUMAN PROFILE PROJECT


Жінка, яка має сталеву витримку,

волю та силу. Направляє
та підтримує митців, скульпторів,

ювелірів. Працює в сфері
арткраси – а дитина на війні.

Згуртовує на співи, збори,
тренінги, організовує мистецькі

благодійні заходи, дає життя
та розвиток творчим особистостям.
Любить життя та жовтий колір

Ви – людина, яка працює у сфері культури багато років. Як все починалося?

За освітою я – художник-оформлювач та мистецтвознавець, але вважаю, що найкращою школою в житті та мистецтві для мене був Український фонд культури, в якому я багато років працювала. Моїми керівниками були академік НАН України поет Борис Олійник та заслужений діяч мистецтв України Дмитро Янко. З 1999 року я працювала завідувачкою виставкового відділу Українського фонду культури. З великою вдячністю згадую Бориса Ілліча та Дмитра Григоровича, вважаю їх своїми першими вчителями та наставниками. У 2012 році отримала звання заслуженого працівника культури України. А вже з 2019 року мене запросили в Київську організацію НСХУ і запропонували стати керівником художньої галереї «Митець». Очолювати галерею в непростий для всієї України час, в період пандемії та початку варварської війни, було дуже відповідально, тож було докладено максимум зусиль, щоб виставкова діяльність не припинилась, а навіть збереглась та розквітла. Не зважаючи ні на що, сподіваюсь продовжувати йти цим шляхом й надалі.

Галерея «Митець» – перша галерея, яка відкрилась у Києві після вторгнення, працювала під обстрілами, підтримувала мистецтво. Розкажіть як це було? На скільки важко?

Коли почалося вторгнення, ми, як і всі інші, звичайно, припинили роботу. Але з вірою в Перемогу життя триває, навіть перед обличчям жорстокого і несправедливого геноциду, нав’язаного страшним сусідом. Як би не було важко морально і фізично, 12 квітня 2022 року ми відновили виставкову діяльність через наш плакатний проєкт «Війна на сніданок», що був представлений у вітринних вікнах галереї «Митець». Моя особлива подяка голові секції плакату та графічного дизайну Андрію Буднику, який підтримав та підготував цей проєкт. За лічені години було створено телеграм-чат для студентів та викладачів «Творчий спротив КНУКІМ/КУК» і розпочалася цілодобова творча робота. Всі, хто мав технічні навички, почали створювати патріотичні плакати. Ті, хто мав обмежений доступ до комп’ютерів, панно та графічних редакторів, моніторили актуальний контент у соціальних мережах, формулювали теми, створювали слогани та підбирали референси. Творити в таких умовах нелегко, але світ мистецтва потроху виходить зі ступору і переосмислює сьогодення. Історія переписується на наших очах, але є важливі події з часів наших дідів і прадідів, які увійшли в нашу свідомість через духовну спадщину. Потім була виставка, присвячена Великодню у воєнні роки. Художники завжди організовували такі великі виставки. Головне християнське свято є важливою частиною життя українців. Однак цього разу, в умовах воєнного стану та обмеженого доступу для відвідувачів, художники київського колективу вирішили створити віртуальну виставку. Епіграфом до виставки обрали один із золотих висловів Біблії – Послання апостола Павла до Колосян, який нагадує про те, що Господь закликав християн думати не про земне, а про те, що нагорі. Війна – найбільше зло, яке нещадно залишає свої криваві сліди на душі й тілі, на історії та мистецтві. Мистецтво не може в прямому сенсі стримати ворога, але воно, безумовно, має іншу силу. Інтенсивність емоцій і божевілля подій можуть бути вивільнені на полотні або навпаки – знерухомлені і ментально обмежені.

Впродовж багатьох років галерея є осередком мистецького життя столиці. І у цей нелегкий у всіх сенсах час Ви підтримуєте українських митців, видали унікальний й єдиний державний Каталог «Митець». Кілька слів з цього приводу.

Не зважаючи на лавину проблем і жахливих подій, які обрушилися на нас останніми роками, культурне та мистецьке життя триває. Цього року галерея святкує своє 70-річчя, і, звичайно, ми не могли не відреагувати на цю серйозну дату. За роки свого існування галерея вже сформувала власні традиції та увібрала в себе досягнення художників минулого, які щедро передали нам свою мистецьку спадщину. Виставкові простори галереї є водночас хранителями минулих традицій і рушіями сучасних інновацій. А сама галерея стала своєрідною візитівкою міста. Ретроспективна виставка культурно-мистецьких подій останніх 70 років в українській столиці була відкрита за переповненої аудиторії. У ювілейному каталозі представлені роботи 120 художників, які виставлялися в галереї. У ньому також згадуються імена колоритів українського мистецького світу, які вивели українське мистецтво на міжнародний рівень.



Щиро дякуємо творчому колективу за зусилля, докладені для втілення концепції ювілейного видання в життя. Це складний колаж з фотографій та ілюстрацій, які розповідають про важливі події в галереї. Їх доповнюють унікальні світлини, афіші, запрошення та тексти про творче життя КОНСХУ. На презентації були присутні представники Національної спілки художників України, голова НСХУ, заслужений художник України Костянтин Чернявський, голова КОНСХУ Микола Кутняхов, заступник голови Комітету з Державної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Чистяк, Консул Республіки Польща в Україні Яцек Гоцловський, а також ми отримали численні привітання від колег та шанувальників.

На яке мистецтво робиться акцент у галереї?

Художня галерея «Митець», підпорядкована Київській організації НСХУ, має 9 секцій: живопису, графічного дизайну, скульптури, художників театру і кіно, художнього проєктування, декоративно-прикладного мистецтва, плакату і графічного дизайну, монументально-декоративного мистецтва та критики та мистецтвознавства. Кожна з секцій має можливість підготувати секційну виставку, свій особистий проєкт. Вони завжди мають успіх, а відкриття проходять з аншлагами. Під час війни галерея ініціювала низку акцій на підтримку української армії, а її сайт висвітлював події у військових госпіталях. Секція критики та мистецтвознавства КОНСХУ, яку очолює мистецтвознавець Олексій Роготченко, активно діє у співпраці з військовими лікарями. У рамках арттерапевтичних проєктів «Світанок Перемоги» та «Малюємо разом» поранені бійці та професійні художники спільно працювали над створенням картин. Галерея має власний сайт. Таким чином, творча діяльність КОНСХУ постійно висвітлюється в онлайн-форматах як миттєва реакція художників на важливі події в столиці. На сайті галереї також є можливість долучитися до творчого життя столиці в різних креативних локаціях. Час від часу галерея організовує майстер-класи з художниками, які заохочують початківців до малювання. Така форма навчання під керівництвом професійних художників не лише прищеплює любов до мистецтва, а й сприяє популяризації діяльності галереї.

Розкажіть про ідеї та плани розвитку галереї?

Головний і найважливіший наш план – це Перемога у цій підступній, несправедливій війні. Вижити, вистояти, пережити – це зараз основні пріоритети для кожного українця. За свою історію артпростір галереї «Митець» подолав чимало труднощів і трансформацій, але в своїй основі він продовжує залишатися невід’ємною частиною культурного життя Києва. Завдяки знаковим проєктам наповнюється культурно-мистецький колодязь української столиці, відкриваються нові імена, зберігається пам’ять про унікальне минуле та поширюється українське сучасне мистецтво. Продовжувати йти цим шляхом – це і є наш план на майбутнє. З вірою в Україну, з вірою у ЗСУ.

Золотий зріз за системою профайлингу HPp

Турботлива. Як мама піклується про кожен проєкт, що запускає,
– бо це частина її. Вона не може зробити погано, не може зробити неякісно. Все завжди має виглядати чудово, офіційно, впевнено та святково. Полюбляє сюрпризи, йде по життю легко та з надією. Обожнює нове, динаміку, розвиток. Має великий авторитет та колосальний досвід у сфері артпроєктів та виставок. До неї часто звертаються за порадою та допомогою авторитетні фахівці артсфери та журналістики. Дає поштовх багатьом київським та українським митцям. Має чудові результати у міжнародних проєктах. Популяризує українську культуру. Впевнена, рішуча, відверта. Тримається сама та підтримує колектив. Гнучка і дуже смілива. Чудовий організатор. Не переймається негативом, намагається у всьому знаходити позитивне. Наполеглива. Витримана.
Альтернативні приховані здібності (якщо б не була керівником галереї): скульптура з глини, склодувний напрямок, постановка танцю, дизайн люстр, видавнича діяльність, керування кінопроєктом, власниця кіностудії, курси з медитації, ювелірна справа, керівник ОДА.
Сильні сторони: металева хватка, чоловічі риси характеру, що нівелюються жіночою лагідністю, баланс в усьому, що робить. Вміє вести перемовини навіть складного рівня.
Слабкі сторони: вразливість від невдячності. Складно сприймає нещирих людей.
Має унікальний смак та кольоросприйняття. Психологічно витримана та енергетично заряджена на розвиток. Людина, яка може підтримати тих, хто духовно страждає. Не схильна не погоджуватися із своїм внутрішнім голосом та завжди прислухається до себе та інтуїтивних відчуттів. Вірить у людей. Цінує довіру. Вдячна за дружбу. Прекрасно співпрацює із чоловіками. Не тисне, не «напрягає», не «виховує» колег. Завжди досягає мети. Контролює емоції. Віддає перевагу профі. Поважає та підтримує митців та колег. З розумінням ставиться до людей, які не завжди можуть бути адекватними. Надійна та продуктивна. Емоційно яскрава, талановита та оптимістична.

Поділитись