Аліса Анісімова: Все про профайлинг

Профайлера залучають для того, щоб виявити, упередити, розкрити, захистити,  змінити. Його можливості використовують у криміналістиці, політиці та у великому бізнесі. У час геополітичного перерозподілу світу та побудови нової економічної системи профайлинг набуває все більшого попиту, допомагаючи боротися з новими викликами.

ДОВІДКОВО
Профайлинг – це унікальна система психолого-діагностичних інструментів, яка здатна детектувати (системно виявляти й максимально розкривати) увесь поведінковий спектр обʼєкта, емоційний стан (коливання та їх причини й особливості), зріз мислення та особливості психічних станів конкретної особистості.
Залучення профайлера дає можливість: максимально точно безконтактно (використовуючи фото- й відеоматеріали, почерк, вислови, танець, плавання, ходу, голос, імідж і ще багато чого щодо особи, яку вивчають) розібрати всі структури й системи обраного об‘єкта, доступні та необхідні на період запиту для вивчення мотивів й поведінкових прихильностей минулих або наступних дій, деталізувати особливості  цієї людини без спілкування з нею.
Аліса Анісімова – експерт практик з поведінкового аналізу й профілювання. Її можливості – це суто практичні системні навички й миттєвий результат просто зараз, так як досвід роботи дозволяє за мінімально обмежений час, спостерігаючи за людиною, отримати аналітичну інформацію щодо неї. 22 роки досвіду й практики сформували профайлера-синхроніста – за рахунок спостереження маємо результат лише за мить.

У сучасному світі дуже багато низькопробного плагіату, якому розчищають шлях модні онлайн-курси, розпіарені блогерами, «лідерами» думок, різноманіттям самопроголошених експертів. Це не є виключенням і в такому серйозному напрямі, як профайлинг. Тож, перш за все, розкажіть, хто має право називати себе профайлером? Які знання й досвід відрізняють професійного профайлера від людини, яка пройшла курс з профайлингу?
Профайлинг – це системні знання. Не можна просто пройти курс або тренінг. Необхідно мати психологічну освіту, клінічну практику, швидкісну реакцію, заточену на мікромімічні зони (я охоплюю близько 500 точок на обличчі за секунду), сакадний зоровий рух, спеціально синхронізований з деталями дій людини й прогнозуванням рухів, досвід практичної роботи понад 20 років (10 з яких – обовʼязкове вивчення щонайменше 150–200 осіб на добу), досвід консультування особистостей (не менше 15 років), знання фізичних та хімічних процесів, анатомії, травматології, неонатології, криміналістики, головних бізнес-напрямів (особливостей й тонкощів бізнесу), системи профілювання особистостей й роботи з їх мисленням, розуміння вікових та національних особливостей, особливостей віросповідань, релігій, вікових змін, культурних надбань, вивчати стародавні фото й речі… я можу так продовжувати до завтра. Моя робота – це моє життя. Або ти присвячуєш всю себе, або не треба взагалі займатися.
Курси й тренінги – це просто інформація, чому саме треба звертатися до професіоналів, з якими питаннями, і що вони можуть зробити, щоб допомогти вам. Крім того – це просто цікаво й розвиває людину будь-якого віку й досвіду. А ще – треба дивитися, хто й навіщо ці курси проводить.

Як працює цифровий профайлинг та чому він не може замінити людину-профі й бути конкурентом у цій професії?
Цифровий профайлинг – це система алгоритмів. Треба знати алгоритми та розробляти їх (у обох випадках мати мислення профайлера експертного рівня й мислити за системами послідовності сприйняття алгоритмічного вмісту), щоб сказати програмістам, як написати ПО. Кількість спеціалістів у цій сфері обмежена. Рівень їх різний. Зараз багато хто робить ПО, яке працює на кшталт співпадінь, гороскопів, нумерології, символів. Це інше. Це не дає інформацію про наміри людини, наприклад, на завтрашніх переговорах щодо вашого питання, це не дасть вам інформації щодо надійності людини у вашому особистому конкретному проєкті і її ставлення безпосередньо до вас. Тому цифрові рішення вам тут не підтримка.

Скільки років особисто Ви навчалися? Які напрями треба опановувати?
  Якщо рахувати від рішення стати профайлером – все життя. Не- достатньо просто навчатися, треба практикувати й підтримувати знання. Зараз маю 22 роки практичного досвіду з експертного профайлингу та персонології.
З напрямів – це однозначно кризовий менеджмент, психологічний маркетинг, основи психіатрії. Далі – дерматогліфіка, дерматологія, морфоскопія, дактелоскопія, неонатологія, медицина (низка напрямів), фізика і хімія, міміка та мікроміміка, патологічні розвитки (різні), акцентуація, розлади (різні), феноменальні аспекти (як то «хамелеон», «близнюки», «альбінос» тощо), віктимологія – обовʼязково, психологія стосунків, сексологія та сексопатологія. Ще перераховувати?
 
  Чому професіонала профайлера практично неможливо ввести в оману?
  Досвід, практика, глибокі знання, спостереження й ретельна пильність. Контролюються ж не тільки погляди й міміка, це силует, співпадіння мислення (мікроміміка зон обличчя) зі словами, тембр, дихання, серцебиття, такт розмови, голосовий аналіз, паузи, відповіді, реакції, емоції, очі, тиск, психосоматика, наявність особливостей характеру, темперамент та динаміка його прояву, тіло – розум, тіло – міміка, тіло – внутрішній стан, страх, заздрість, амбіції, сильні й слабкі сторони поведінки, загальний модус операнді (образ поведінки, що притаманний цій конкретній людині), врахування розладів, самопочуття саме сьогодні, вік, релігійні переконання, схильність до девіантної поведінки. І все це спостерігається водночас. Тому, щоб це зробити, цим треба жити й любити це. Бо це неймовірно складно практично.

 Ми розуміємо, що кожна робота – це окремий контракт, де є таємниця, нерозголос, тому не можна запитувати про розробки, розслідування. Але дуже цікаво все ж таки дізнатися, можливо, є історія, де профайлинг став у пригоді або врятував ситуацію?
  
Одного разу людина звернулася про допомогу із незрозумілою ситуацією на підприємстві, яке працювало непогано, однак гроші кудись зникали. Було виявлено схему: заступник директора й програміст 1С: виводили гроші на компанію співробітниці, що звільнилася пів року тому
Була ситуація, коли мати звернулася щодо нервового стану дитини, суїцидальних намірів, було написано профайл з ключовими моментами, які потім були ретельно пропрацьовані. Зараз ця дитина сама, наскільки я знаю, стала психологом й розвиває карʼєру.
Профорієнтація, коли на базі схильностей профайлер описує можливі професії для замовника (батькам про дитину або шукачу перепрофілювання), які стануть «до душі» й приноситимуть максимальний ефект людині.
Перемовини. Тут взагалі профайлинг дає максимум можливостей. По-перше, ми дізнаємося, хто перед вами, до (!) перемовин. Навички, реальна мета діалогу, схильність до обману, багато чого. По-друге – під час перемовин (де слабкі та сильні моменти опонента). А по-третє – яке враження після перемовин й серйозність намірів.
Дуже доречним профайлинг є у політиці, бізнесі (безпека та підбір персоналу, партнерство й перемовини) та щодо особистісного росту, сімейних проблем, складнощів з друзями – бо за досить короткий час ви отримуєте максимум інформації про людину, яка вас цікавить, безконтактно, тому що профайлинг використовує для аналізу фото- та відеоматеріали.  
Згадала зараз цікаву ситуацію, що сталася понад 11 років тому. На відпочинку познайомилася із жінкою, яка мала близькі стосунки з людиною, якою дуже пишалася. Вона показала фото – і як же вона була здивована, коли я сказала, що ця людина копіює робочі документи із сейфу у її спальні. Через декілька днів вона з’явилася з вдячністю й сказала, що дійсно – він продавав весь цей час робочі дані і вона встигла все виправити, бо вчора якраз були перемовини з конкурентами, і що майже випадкова зустріч та розмова врятувала її від банкрутства. До речі, він навіть не заперечував.  Але ж ми знаємо, що випадковостей не буває!
Була також цікава ситуація, коли людина не прислухалася, точніше не повірила у те, що було написано у профайлі про її співробітника-друга. Сказала, що «цього бути не може і вона краще знає своє оточення». Через пів року ця людина втратила посаду й почала втрачати майно через те, що цей «друг» зробив максимум для того, щоб нашкодити людині, й вже вигідно й успішно зайняв конкуруючу позицію.

Власники великого бізнесу та керівники державних установ звертаються до профайлера, тому що профайлинг – високоефективний інструмент в побудові відносин, масштабуванні та глобалізації процесів. У конкурентному змаганні – це високоточна зброя, у особистому житті – «чарівна пігулка». Але використовувати його треба з розумом й на благо.  

Фотограф: Daniel Excalibur
Дякуємо майстрам мережі салонів Лонда за зачіски та макіяж!
Make up: Ірина Товстенко
Hair: Анастасія Веремеєнко
Одяг: Colette Fashion Group
 

Поділитись