Марія Обухова. Про мішки та набряки навколо очей
Мішки під очима, навислі повіки, набряки навколо очей. Знайомо? Не знаєте як з цим боротися та в чому причина? Кваліфіковану відповідь може дати окулопластичний хірург Марія Обухова.
Маріє, в яких випадках вкрай необхідна кваліфікована допомога окулопластичного хірурга?
До мене потрібно звертатись в наступних випадках:
коли, щоб зробити макіяж повік, треба підтягувати пальцями шкіру, або його й не видно;
від випитої рідини чи алкоголю з’являються дуже помітні набряки навколо очей (зазвичай це відбувається через жирові грижі);
маєте постійно втомлений погляд;
є помітне опущення повік чи брів;
не подобається зовнішній вигляд очей.
Чи можливо все життя обходитися лише ботоксом і виглядати як зірка Голлівуду?
Це підступне питання, адже ботулотоксин – це один з перших ін’єкційних анти-ейдж препаратів, який застосовується не тільки для профілактики заломів, а і для профілактики опущення м’яких тканин обличчя. Надмірна м’язова активність задіює і наше окістя та пришвидшує процеси остеорезообції, за теорією старіння Клода Ле Луана. Відповідно «пливе» наш контур обличчя та додається вік до зовнішнього вигляду.
Тому ботокс все життя має бути. Так. Але з плином часу можуть додаватись індивідуальні зміни обличчя. Тому необхідно буде додавати процедури, які підбере індивідуально лікар.
Як позбутися мішків під очима?
Це залежить від того, що Ви маєте на увазі. Якщо це орбітальні грижі, які як «надутий мішечок», що набрякає – питання вирішується тільки блефаропластикою. Також слід обмежити ін’єкції препаратів, які провокують набряклість (такі як гіалуронова кислота, інколи й ботулотоксин). Якщо це проблема тонкої шкіри, то необхідно працювати над ущільненням шкіри – ін’єкції (полінуклеотиди, мезотерапія), мікрогольчастий RF та апаратна косметологія. В окремих випадках можливий ліпофілінг. Якщо є пігментація, то необхідно перевірити та нормалізувати гормональний фон, перевірити наявність анемії та рівень заліза. Рекомендується місцево застосовувати освітлювальні процедури. Якщо є нестача обсягу підшкірно-жирової клітковини нижніх повік, допоможе ліпофілінг, або в окремих випадках ін’єкції препаратів на основі гіалуронової кислоти. Є ще варіант маскування за допомогою макіяжу, але це щоденна рутина. За статистикою 2021 року в США жінка витрачає в середньому 15 000$ США у своєму житті на косметичні засоби та макіяж. Позбутися проблем за допомогою лікаря-хірурга обійдеться дешевше та матиме значно триваліший результат.
Обухова Марія – офтальмолог, окулопластичний хірург, сертифікований лікар ін’єкційних та апаратних методик, естетист в «Мікрохірургія ока Василя Шевчика», м. Чернігів.