Вікторія Козак. Про подологію

Що таке подологія?

Всі ми звикли до красивих інстаграмних фото нігтів з різними візерунками та формами. В Україні стрімко набирає обертів більш комплексний медичний підхід догляду за станом стопи, за красу та здоров’я якої відповідає лікар подолог.

Чим займається подолог та з якими проблемами варто до нього звертатися.  ми детально розпитали  Вікторію Козак – власницю Подологічної практики.

Вікторія, розкажіть детальніше що це за наука.

Подологія це наука про здоров’я ніг та нігтьової пластини, яка знаходиться на стику косметології та медицини . Зародилася вона у Німеччині, але вже і в нашій рідній державі подолог є почесне звання.

 Взагалі, подолог може виправити такі патології, з якими звичайна медицина не може впоратися.

Для фахівця Вікторії не є новим, коли люди приємно здивовані результатом одного візиту. Зазвичай до того, вони обійшли всіх лікарів, пропили багацько пігулок та купили дорогі креми, але то все не допомогло.

Вікторія  розповіла нашій редакції, про один випадок, коли онука, привела свою бабусю. Жінка вже багато років мучилась з мозолями на ногах. Вона вже була навіть записана до нового лікаря, через день, після візиту до подолога, але була вражена результатом, що лікар їй не знадобився.

Багато лікарів не можуть вилікувати мозолі, тому що не розуміють їх глибинну структуру, та виникнення , і найчастіше лікують поверхнево. Але того не зовсім достатньо.  Деякі мозолі мають глибокий, твердий конусоподібний корінь,  якій дуже заглиблений, та викликає  сильний біль, призводить до знерухомлення. 

Вже після першого візиту жінка побачила результат і здивувалась швидкості лікування.

Був ще один випадок, розповідає Вікторія,  коли люблячий татусь привів свою доньку. Дівчинка-підліток опановувала професію майстра манікюру на ютуб і самостійно завдала собі шкоди, що призвело до опіку нігтьової пластини, внаслідок – приєднання грибкової інфекції.

На огляді взяли забір на аналіз, рекомендовані місцеві препарати та медичний манікюр. Це лікування приблизно за терміном 6 місяців, якщо вчасно звернутись до подолога , на ранній стадії. 

Я знаю, що величезна кількість людей, які страждають на захворювання нігтів та шкіри стопи, протягом багатьох років, абсолютно не усвідомлюють, що є хтось, хто може їм допомогти. 

Подолог – це не ще одна гілка бездипломних естетичних процедур. Ця професія потребує медичного навчання з поглибленням у широкий профіль. 

Що саме лікує подологія:

*     Біль та дискомфорт в області стопи, завданими її дисфункцією або іншими порушеннями;

*     Вростання нігтя;

*     Грибкові захворювання шкіри стопи  та нігтьової пластини;

*     Оніходистрофії (зміна структури нігтьових пластин неінфекційної природи) ;

*     Тріщини шкіри;

*     Діабетична стопа;

*     Гіпергідроз (надмірне потовиділення);

*     Мозолі та бородавки.

Вікторія, яким інструментарієм користується подолог?

Подологи використовують у своїй роботі спеціальне професійне обладнання, тому що безпека понад усе.

У 2020 році  моя практика  отримала рекомендацію від Асоціації подологів України, як безпечний кабінет. Це додатково підтверджує, що наші клієнти отримують якісні та безпечні процедури.

На які послуги можна розраховувати звернувшись до Вас?

*     Подолог запропонує Вам комплексне лікування будь-якої проблеми, пов’язаної з нігтем або шкірою ніг та рук;

*     Фахівець використовує не лише спеціальне обладнання, але й професійні космецевтичні препарати . 

*     Всі фахівці володіють спеціальними методами роботи та які навчаються   поглиблено цій професії, Наприклад, можуть  прибрати безболісно врослий ніготь.

Професійно поставлять діагноз клієнту і зроблять всі необхідні маніпуляції.

–   Нададуть консультацію клієнту з приводу діагнозу, лікування та подальших дій.

–   Подолог постійно комунікує з лікарями сумісної направленості, наприклад: з дерматологом , ортопедом,  хірургом, ендокринологом, гінекологом, флебологом.

Яка проблема є найчастішою серед Ваших клієнтів?

До знерухомлення людини може призвести різні речі та причини, І це одна з них.

Хтось може подумати, як маленький ніготь може позбавити руху? Кожен день другий клієнт звертається до мене за допомогою. Це супроводжується не тільки неприємними больовими відчуттями, а й неестетичним виглядом. 

Які причини призводять до цього?

• найпоширеніша помилка – це неправильно обрізаний ніготь, чи то сам клієнт, чи то майстер педикюру.

• сьогодні знову  є модним взуття з завуженим носком, тому вузьке взуття також одна з причин.

• грибкова інфекція призводить до деформації нігтьової пластини, і краї нігтя тиснуть на м’які тканини валика, що призводить до вростання.

• зайва вага, травми нігтя також можуть стати причиною зміни нігтьової пластини, що також завдає біль у навколонігтьових м’яких тканинах валиків, що призводить до врослого краю нігтя.

•плоскостопість, неправильне положення пальця, наприклад при Hallux valgus

•діабет, гормональні захворювання, клімакс, генетична схильність.

Симптоми, на які відразу необхідно звернути увагу:

почервоніння валика, припухлість, колючий біль, набряк та гній. 

При вчасному виявленні проблеми врослий ніготь не є катастрофою і піддається простому і доступному лікуванню. 

Помилки, які частіше за все допускають клієнти у самолікуванні:

* Гарячі ванни, які можуть ще швидше призвести до запального процесу та утворення гною.

* Мазь Вишневського – препарат, який був, ймовірно, в аптечці у кожній сім’ї, яка проживає на пострадянському просторі. Така примітивна система лікування дійсно працювала і застосовувалася у воєнний час регулярно, адже інші антисептичні препарати просто були відсутні. Використання мазі Вишневського, як  рулетка – добре, якщо пронесе. Помазавши невелику подряпину, цілком можна заробити гангрену, або яке-небудь не менш небезпечне захворювання. Якщо лікар призначив вам її – міняйте лікаря негайно.

Що б Ви могли порадити людям для першої самодопомоги?

Перша допомога в домашніх умовах:

Найпростішим з них є аптечний 0,9% водний розчин хлориду натрію (NaCl), який може бути легко приготований у домашніх умовах (приблизно одна чайна ложка кухонної солі без вершка на 1 літр води), вода температури тіла 36-37 . Ванночка або промити рану . Цей метод допоможе зняти набряк, запалення, почервоніння.

Наступний Ваш крок – записатися до фахівця, який має досвід роботи з нігтями, що вросли.  Вашою помилкою буде долати цю проблему самостійно.

•Не обрізати надто коротко нігті

•Взуття повинне бути не тільки красивим , а й зручним.

•Вчасно лікуйте грибкове захворювання 

І головне:

 – При виявленні перших ознак врослого нігтя – не відтягуйте проблему, зверніться за допомогою до Подолога.

Які поради Ви можете дати при виборі крему?

Якщо ви одягаєте шкарпетки після нанесення крему, щоб він краще ввібрався – це означає, що цей крем стоїть на поверхні й не проникає крізь роговий шар.  Одним словом – він не вирішує Вашу потребу.  Якісний крем проникає крізь роговий шар, зволожує та живить шкіру зсередини, не залишає липкості та жирності на шкірі.

Ще одна порада – не купуйте маски (шкарпетки), на сайтах.  Вони просякнуті кислотами, буде опік і надалі лущення, а результаті приєднання грибкової інфекції, оскільки функції шкіри порушені.

Вікторія Козак

Власниця  Подологічної практики м.Дніпро 

25 років досвід роботи. Медична освіта. Сертифікований інструктор, викладач. Член АПУ України, Голова Дніпровської та Запорізької областей.

https://instagram.com/podonail_kozak?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://instagram.com/vijidermdp?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Поділитись