Анна Руфанова. Детокс після новорічних свят

Продовжуємо бесіди про здоров‘я з Анною Руфановою. Цого разу «ваш персональний лікар» розповість про детокс. 

Анно, по-перше, хочемо висловити від наших читачів подяку за висвітлення вкрай важливих тем. А по-друге, вітаємо з прийдешніми! Що ж підготував наш персональний лікар цього разу?

Дякую редакції та читачам, бажаю миру та міцного здоров‘я! А як своє здоров‘я зміцнювати та плекати, я з задоволенням поділюсь!

Порушений режим харчування – поширене явище після свят, які зазвичай супроводжуються застіллями з різноманіттям страв. Як результат – погане самопочуття, тяжкість у шлунку та складнощі з поверненням до нормального раціону. Таким чином тема детоксу зараз набула особливої актуальності.
Що таке детокс?
Детокс – процес виведення шлаків та токсинів або, простіше кажучи, його очищення. Регулярне повноцінне очищення життєво необхідне людському організму, адже інтоксикація та наявність великої кількості шлаків перевантажують організм, порушуючи його роботу, що негативно впливає на швидкість обміну речовин, через що, як правило, згодом у людини з’являється зайва вага та проблеми зі здоров’ям.

Саме тому детокс – це must do після свят?

Так. Важливо очистити свій організм після свята, адже практично будь-яке свято – це переїдання, вживання великої кількості алкоголю та відсутність фізичної активності.
Підвищена в рази калорійність – це лише одна з проблем святкових банкетів. Не менше шкодить організму і те, з чого і як приготована святкова їжа, яка, як правило, готується з використанням великої кількості солі, різноманітних приправ, спецій та соусів. А такий набір у поєднанні з алкоголем надмірно навантажує всі внутрішні органи: печінку, шлунок, кишківник, жовчний міхур.

Які є програми детоксу?

Я би хотіла звернути увагу на терміни (тривалість). Прийнято виділяти три основні:
Короткий – від 3 до 5 днів;
Середньої тривалості – від 7 до 10 днів;
Тривалий – від 10 днів до 3 тижнів.

Курс 3-5 днів допоможе організму позбутися шлаків та токсинів. Тижневий курс детоксу запустить відновлювальні процеси в організмі та покращить якість  його життєвої активності. Повноцінний тривалий курс  детоксу, окрім зазначеного  вище,  забезпечить  очищення шлунково-кишкового тракту та нормалізує кровообіг.
Кожен з курсів детоксу ґрунтується на одних і тих же принципах та правилах, дотримання яких важливе у процесі очищення організму.

Які ж це правила?

Перше і, мабуть, найголовніше правило детоксу – необхідність виключення з раціону  деяких продуктів харчування  та зменшення порцій. Тобто, необхідно змусити печінку та нирки повернутися до нормальної роботи.
Друге – це зменьшення кількості споживаних жирів. Саме зменшення, а не повна відмова від них. Повна відмова від жирів призведе до занепаду сили вже в першій половині дня. Тому можна, наприклад, додати ложку оливкової олії в салат, а на сніданок з’їсти 1-2 яйця.
Третім важливим є збалансоване  харчування. Навіть якщо ви їсте виключно корисні продукти, їх велика кількість не дозволить прочистити організм. Тому необхідно їсти до перших ознак насичення, а краще залишати легке відчуття голоду. За однією з розвантажувальних програм добова норма споживаних калорій становить лише 600 одиниць. Однак важливо розуміти, що такого режиму харчування можна дотримуватися в межах 1-3 тижнів. Четвертим важливим моментом детоксу є відмова від цукру та солі. Зниження норми цукру має відбуватися поступово, тому не варто різко повністю відмовлятися від його вживання, а краще робити це плавно, паралельно вживаючи більше фруктів та ягід, які також містять цукор, але водночас корисні під час чищення організму. Те ж саме і з сіллю, її можна замінити на спеції та прянощі в розумній кількості. Таким чином, організм не відчуватиме стресу через брак солі. П‘яте – це відмова від м’яса. Під час детоксу основу раціону повинні складати овочі, фрукти та злаки, причому фрукти рекомендується їсти у першій половині дня, щоб уникнути бродіння в організмі. На обід бажано їсти сирі овочі, а у вареному вигляді чи супи – на вечерю.
Важливо не плутати детокс із голодуванням. Голодування є таким самим стресом для організму, як і переїдання, тому важливо насичувати свій організм усіма необхідними елементами: білками, жирами, вуглеводами, а також вітамінами і мінералами. Так, один день на соці або сирі може принести користь, а ось тривалий термін подібної дієти лише зашкодить здоров’ю.
І ще одна важлива складова. Отримуйте задоволення! Компенсуйте брак звичних смаків креативно. Відволікайте свій апетит красивою подачею страв – оформленням самого блюда, сервировкою столу, керуйтесь  «краще меньше, але якісніше». Зробіть своє харчування під час детоксикації не тільки корисним, але й креативним. Перетворять буденність у свято смаку «від кутюр». Завжди те, що здавалося б, зовсім не привабливие можна приготувати смачно та цікаво.

Висновок!
Будь-яке святкове застілля – це серйозний стрес для організму, тому важливо після кожного банкету проводити чистку організму, хоча б в експрес режимі, а якщо є можливість, то і повноцінну комплексну детоксикацію. Поступово, коли детокс увійде у звичку, ви будете легше переносити наслідки свят, а надходження шкідливих речовин в організм суттєво зменьшиться.
 
Здоров’я кожного з нас – цінність для України!

Анна Руфанова:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008152593521
https://instagram.com/anna___rufanova?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

Запис на консультацію: 
0 800 301 730

«ОН Клінік Дніпро»
м Дніпро, пр. Д. Яворницького 107а

женщинапроктолог#проктолог#проктологднепр#проктология#руфановааннапроктолог#аннаруфановапроктолог#руфановапроктолог#руфановаднепр#врачруфанова#руфановапроктологднепр#врачруфановаднепр#медицинаднепр

Поділитись